Parafia Greckokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim

Нові норми Постів!!!

post2

Проповідь Патріарха

Ostatnio dodane

AUDIENCJA U PATRIARCHY ŚWIATOSŁAWA

Udostepnij

IMG 0827 ResizedW poniedziałek 29 kwietnia Patriarcha Światosław przyjął w swojej rezydencji w Kniażyczach pod Kijowem księży: Jana Łajkosza i Stefana Batrucha. Metropolita Przemysko-Warszawski abp Jan Martyniak powierzył im zadanie przedstawić i uzgodnić szczegóły programu zaplanowanej wizyty Patriarchy do Polski w dniach 27-29 czerwca 2013r. Jego Świętobliwość Patriarcha Światosław ma przewodniczyć Archidiecezjalnym uroczystościom z okazji 1025-rocznicy Chrztu Rusi-Ukrainy, które odbędą się w Górowie Iławeckim.

 

Patriarcha zdecydował, że w związku z przypadającymi w lipcu uroczystościami 70 rocznicy Tragedii Wołyńskiej, włączy się w modlitewne wspomnienie tych ofiar. Wyraził też swoją gotowość przygotować wspólny komunikat z Episkopatem Polski poświęcony wspomnianej tragedii.

Do składu delegacji był zaproszony ks. dr Adam Sycz, sekretarz abp-a Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W delegacji byli też dziennikarze Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI) z Warszawy, którym Patriarcha udzielił wywiadu.

Delegację przyjął też ks. kard. Lubomir Huzar, emerytowany Zwierzchnik Cerkwi Greckokatolickiej.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć Sobór Zmartwychwstania – katedrę Patriarchy. Biskup Josyf Milan oprowadzając delegację przedstawił aktualny stan prac budowlanych i przygotowań do poświęcenia Soboru, które odbędzie się podczas Ogólnoukraińskiej pielgrzymki grekokatolików do Kijowa 18 sierpnia 2013r.

Ks. Jan Łajkosz

   

Udostepnij

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz jako gość

0
Komentarze | Dodaj swój
  • Brak komentarzy

cg

MPR

MPR BANER 300-dpi CMYK-druk

Linki

uhkc logo 
peremyszl logo 
wroclaw logo 
seminar logo  
ContentFileLogo UA 5